Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Rozumím

Jako přihlášený uživatel máte možnost nastavit si zobrazení Heureky.

Zobrazit původní Heureku

Jak vybrat zvonek na kolo?

Pyšníte se novým jízdním kolem? V tom případě se nevyplatí zanedbávat ani ten nejmenší detail, který by mohl výsledný dojem zkazit. Správné kolo by mělo disponovat rovněž pěkným zvonkem. Dnes již sice zvonek není součástí povinné výbavy, jestliže jej ale kolo nemá, na první pohled mu něco chybí. Na následujících řádcích se dozvíte několik užitečných rad, jak byste měli při výběru zvonku postupovat.
 
 

Děti upřednostňují jiný tvar zvonku než dospělí

Bezesporu zásadní roli při výběru hraje okolnost, pro koho je zvonek určen.  Dospělý jistě upřednostní jiný typ vzorku než dítě. Dospělý muž se zvonkem, který má podobu pistolky, by vypadal značně nepatřičně. Naopak děti zvonek ve tvaru berušky nebo s podobou Mickey Mouse bezesporu ocení. Rozdíly budou i mezi muži a ženami, kdy ženy preferují jiné barevné odstíny zvonků.
 
 

Zvonky na kolo pro děti musí být lehce ovladatelné

Dětem byste měli primárně vybírat takové zvonky, aby disponovaly dostatečnou silou v palečkách k jejich ovládání. Pro tyto účely se nejlépe hodí zvonky s membránou, jež jsou oproti těm klasickým mechanickým pro děti přece jen snáze ovladatelné.
 
 

Dbejte na kvalitu materiálu a dobrou slyšitelnost!

Pamatujte na to, že zvonky na kolo slouží nejen jako módní doplněk, ale především k prevenci případných nehod. Z toho důvodu je třeba vybírat takové zvonky, jejichž cinkání bude jednoduché, výstražné a dobře slyšitelné. Tyto zvonky by měly být vyrobeny z kvalitních kovových materiálů, jež zaručují pronikavý a upozorňující signál.
 
 

Na silnicích se běžně na kolech vyskytují různé typy zvonků

Zvonky se vyrábí v mnoha různých typech, když populární je dnes hlavně styl retro, který odkazuje na minulé století. Další oblíbený typ představují hlučné klaksony. Ideální je, když je zvonek vybaven univerzální objímkou, která umožňuje jeho upevnění na jakýkoli typ standardních řídítek.
 
 
 
Nákupního rádce dodal: Cyklospeciality.cz